\
Od dluższego czasu funkcjonuje stereotyp mówiący o stosunku jakości do ceny wypoczynku w Polsce. Jest to opinia negatywna, wielu Polaków uważa, że taniej i lepiej spędza się urlop poza granicami naszego kraju. O ile kwestia ceny za usługi turystyczne w Polsce jest sporna, o tyle cieżko zgodzić się ze stwierdzeniem, że w przypadku poziomu atrakcyjności, wczasy w Polsce nie ustępują znanym destynacjom zagranicznym. Przykładem potwierdzającym tę tezę jest Krynica Zdrój, do niedawna znana bardziej jako Krynica Górska.
Krynica Zdrój jest typowym miastem wypoczynkowym o statusie uzdrowiska. Oprócz możliwości zwiedzania szlaków górskich i obcowania z naturą, turyści mogą także skorzystać z wielu miejsc leczniczych, również w centrum miasta. Krynica Zdrój znana jest właśnie przede wszystkim z leczniczych wód. W centrum uzdrowiska znajdziemy wiele ośrodków wypoczynkowych połączonych z lecznicami oraz główną pijalnię wód wydobywanych w tym rejonie.
Będąc w mieście wypoczynkowym trzeba mieć gdzie zostawić bagaż i odpocząć w przerwie od zwiedzania i upajania się okolicą i atrakcjami. Noclegi w centrum Krynicy, co logiczne występują w najwyższej półce cenowej. Do wyobru mamy hotele, motele, spa, ośrodki wczasowe, kwatery, apartamenty czy pensjonaty. Poza centrum także agroturystykę dla apologetów aktywnego wypoczynku. Jak to wygląda od strony finansowej? Noclegi całościowo wahają się od ok. 20 zł za osobodobę do nawet 200 zł w centrum i renomowanych hotelach czy ośrodkach spa. Szczegółowe oferty można znaleźć na stronie głównej Krynicy, gdzie istnieje obszerna baza w kwestii kwater dla turystów oraz oczywiście ogromny spis wszystkich atrakcji, na jakie można przeznaczyć czas podczas swojego pobytu.
Czy konieczne jest instalowanie się w centrum miasta? Niekoniecznie. To kwestia zależna od preferencji turystycznych gościa. Nawet noclegi poza miastem nie zmuszają do straty czasu na dojazd do głównych atrakcji, gdyż oferta Krynicy wychodzi daleko poza jej granice administracyjne.