\
Grając w gry, zwłaszcza w gry multiplayerowe, a w szczególności te zagraniczne utrzymujemy stały kontakt z obcokrajowcami, nie tylko z Anglikami. W grach tego typu, znajomość języka angielskiego to podstawa służąca do komunikacji z innymi graczami. W wielu multiplayerach gracze zrzeszają się w określone grupy zwane klanami, gangami czy gildiami.
Dobra komunikacja to podstawa dobrej grupy. Na serverach obcojęzycznych głównie przyjdzie nam pisać, a niekiedy i rozmawiać w języku angielskim przez chat lub komunikator głosowy, zazwyczaj komunikatorem tym jest Skype.
Taka nauka języka angielskiego online jest o tyle dobra, że komunikujemy się z prawdziwymi obcokrajowcami, więc tutaj raczej odpada posiłkowanie się językiem ojczystym, no chyba że trafimy na gracza rodaka. W większej grupie jednak musimy zapomineć o naszym ojczystym języku, na rzecz bardziej uniwersalnego języka angielskiego.
Jak powyżej się dowiedziałeś, w grach obcojęzycznych bardzo łatwo przyswoić język. Przeważnie sięga się po słownik języka angielskiego, aby zrozumieć pewne zwroty i wyrażenia, aby lepiej też rozumieć grę i to co się w niej dzieje. Również czasem trzeba będzie rozmawiać przez Skype po angielsku.
Jest to dobra metoda szybkiej nauki języka angielskiego, jednak istnieją też inne rozwiązania. Powstały specjalne uczelnie językowe online, za pośrednictwem których możemy się uczyć angielskiego również przez Skype. To dobre rozwiązanie, jeżeli nie chce się wychodzić z domu, a jednak chciałoby się nabyć umiejętności związane z konwersacją i rozmową w języku angielskim.